Cestovní ruch, turistika v obci
 
Historická obec Obříství je doslova přeplněna památkami  nejrůznějšího druhu. Málokterá obec v okolí se může pochlubit byť jen zlomkem z toho, co naleznete v obci.

Jednoznačně největší dominantou obce je zámek se zámeckým kostelem sv. Jana Křtitele a se dřevěnou zvonicí se symbolickým hřbitovem padlých ve své blízkosti.

Na návsi s pozoruhodnými barokními štíty domů pak stojí čtyři metry vysoký morový sloup z jednoho kusu kamene, rokoková socha sv. Markéty a o kus dál sv. Jana Nepomuckého. Sochy doplňuje busta Svatopluka Čecha, Památník Svatopluka Čecha, další bustu nalezneme před Památníkem Bedřicha Smetany v Obříství-Semilkovicích na tzv. Lamberku.

Při cestě z Prahy na Mělník minete zámeček Na Štěpáně a technickou památku Štěpánský most. Na Labi je další technická památka - starý jez.

Výčet památek pak doplňuje několik křížů, zajímavých staveb a památníků.

 
Památník Bedřicha Smetany na Lamberku v Obříství - další informaceNavštivte zajímavou expozici v Památníku Bedřicha Smetany
na Lamberku v Obříství !

Památník je otevřen od dubna do říjen o víkendech
(soboty - neděle od 10.00 hod. - 17.00 hod)
V zimních měsících listopad - březen je provozní doba omezená pouze po dohodě s průvodkyní.

V průběhu celého roku je možné domluvit prohlídku s průvodkyní muzea i mimo provozní dobu na tel: 731 032 771, nebo na tel. 724 181 108)


 
  Související odkazy
 

 


Labská plavební společnost
Přístaviště Obříství
Trasa: Mělník - Obříství a zpět
Trasa: Mělník - Obříství - Brandýs nad Labem a zpět
Tel. - infolinka: 777 037 379
Web: www.labskaplavebni.cz